Jak zjeść w fast foodzie

, Tagi , , , , ,

Chociaż rozsądni ludzie całkowicie powinni omijać fast foody, to i tak z dużym prawdopodobieństwem będziemy mieli kilka okazji by tam być, na przykład po kinie ze znajomymi, lub w innych okolicznościach. Czy możemy zjeść tam coś zdrowego, co nie wpłynie na dietę?

Szybka obsługa a mięso

Najpopularniejszym daniem w fast foodach jest oczywiście smażone mięso. Z dwojga złego, czyli jeśli mamy do wyboru mięso czerwone i białe, lepiej wybrać białe, czyli kurczaka. Ale nie zawsze jest to dobrym rozwiązaniem, zależy jaką jego część planujemy zjeść. Jeśli ma to być skrzydełko, nóżki lub nugetsy, to lepiej sobie odpuścić. Są mocno nasączone tłuszczem, a w nugestach prawdopodobnie nie ma wcale mięsa… jeśli jednak chcemy zjeść kurczaka, to optymalnym wyborem powinny być piersi z kurczaka. Nie będą tak nasączone tłuszczem i są mniej kaloryczne. Ważne jest również, by przed konsumpcją zdjąć skórę z panierką. To ona wchłania największą ilość tłuszczu. Nie zamawiajmy za to kanapek z mięsem, ponieważ ich kaloryczność sięga nawet 800 kalorii za niewielką porcję.

Sałatki

Wydaje się, że są nieszkodliwe, dlatego można je śmiało wybierać w fast foodach. Jest to generalnie prawda, ale również nie do końca. Zależy jaka to jest sałatka. Składająca się z samych warzyw bez dodatków w postaci tłustych sosów, czy tłuszczu jest wyborem dobrym. Odwrotnie niekoniecznie. Uważać należy również na wszelkiego rodzaju sery oraz dodatki w postaci grzanek. One dodają kalorii sałatkom i powodują, że dostarczają większej ilości tłuszczu. Złym wyborem jest również sos majonezowy lub wariacje na jego temat. Jedna łyżka majonezu ma około 100 kalorii, a w sałatce na pewno znajduje się większa ilość sosu. Również zamawiając jakiekolwiek inne danie warto pamiętać, aby nie dodawać do niego sosów, nawet jeśli są serwowane razem. Jedzenie w fast foodzie warto ograniczyć do minium, najlepiej jadać tam nie częściej niż kilka razy do roku.

Poprzedni

Korzyści z konopi

Dieta przy menopauzie

Następny

Dodaj komentarz