Znaczenie prawidłowej postawy ciała

, , , Tagi , , , , , , ,

Piękne ciało to nie tylko takie świetnie wyrzeźbione. Istotna, a nawet istotniejsza czasami jest po prostu właściwa postawa ciała.

Znaczenie postawy ciała

Ciało to wielki sygnalizator, po którym inne osoby rozpoznają z kim mają do czynienia. Postowa zgarbiona to według innych osób sygnał zamknięcia, przygnębienia, smutku. Zgarbiona osoba nie jest uznawana za kogoś wartego słuchania. Ponadto nieprawidłowa postawa jest po prostu niezdrowa dla kręgosłupa, więzadeł a nawet narządów wewnętrznych człowieka. Powoduje upośledzenia i zwyrodnienia nie tylko u dzieci, ale także u osób dorosłych. Jest przyczyną dolegliwości bólowych. Sprawia, że organizm pobiera mniej tlenu z powietrza ponieważ płuca. Oraz przepona są ściśnięte. Powoduje to chroniczne zmęczenie, jest przyczyną bólów głowy, złego wysypiania się, problemów ze wczesnym wstawaniem, nawet przyczynia się do kłopotów z koncentracją. Bywa przyczyną bólów brzucha oraz zgagi.

Postawa ciała a fitness

Postawą ciała ma również niebagatelne znaczenie w fitness. Od prawidłowej postawy zależy nawet to, czy treningi będą w ogóle skuteczne. Zła postawa do ćwiczeń jest przyczyną zwiększenia ryzyka bolesnych kontuzji. Jak wiadomo bardzo ważny jest także oddech. Jaki jest zaburzony przez kiepską postawę. Przez to człowiek szybciej się męczy. Ogólna wydolność organizmu jest znacznie zaniżona. Pojawiają się chroniczne bóle mięśni, nawet przy treningu regularnym. Korygowanie postawy ciała znacząco zwiększa efektywność treningu. Niestety wielu ludzi nawet nie wie, że ma nieprawidłową postawę. Warto sprawdzić to, oglądając się w lustrze, a niekiedy udając się do specjalisty. Wskaże on wady postawy oraz nauczy je korygować. Z reguły postawę ciała koryguje odpowiedni zestaw ćwiczeń, jaki należy wprowadzić jak najszybciej. Powinno się prowadzić równolegle do właściwego treningu. Prawidłowa postawa ciała pozwala na lepiej ocenić wyniki treningu. Zdecydowanie lepiej prezentuje się wówczas brzuch, a osoba wygląda na kilka kilogramów szczuplejszą.

Poprzedni

Kiedy przesadzasz z odchudzaniem

Domowe peklowanie mięsa

Następny

Dodaj komentarz