Zrezygnuj z makijażu i zobacz efekty

Tagi , , , , , , ,

Większość kobiet nie wyobraża sobie dnia bez makijażu. Muszą prezentować się odpowiednio w pracy. U niektórych odpowiedni makijaż to wymóg w życiu zawodowym. Jednak istnieje wiele korzyści wynikających z rezygnacji z niego.

Polepszenie cery

Makijaż stosowany jest również w celu ukrycia niedoskonałości takich jak zmarszczki, ale również na przykład rozszerzone pory, krosty, trądzik, przebarwienia. Paradoksalnie chociaż na co dzień makijaż poprawia sytuację, to w dłuższej perspektywie powoduje jej pogorszenie. Trudno jest dokładnie usunąć resztki makijażu, przez co gromadzi się on w porach skóry, powoduje, że produkuje ona większą ilość sebum, pory skóry zapychają się i pojawiają się nieestetyczne wągry oraz pryszcze. Rezygnacja z makijażu sprawia, że po jakimś czasie cera poprawia się, skóra wygląda lepiej. Kolejnym plusem jest fakt, że rezygnacja z makijażu sprawia, iż skóra wolniej się starzeje, przez co zmarszczki nie są tak widoczne. Kobiety noszące makijaż codziennie wyglądają średnio o trzy lata starzej niż te panie, które używają go sporadycznie lub wcale.

Koniec z podrażnieniami

Wiele kobiet nie ma pojęcia o tym, że ich cera jest wrażliwa, czy alergiczna. Walczą z zaczerwienieniami oraz podrażnieniami kosmetykami, które zawierają kolejne alergeny. Częste problemy z łzawiącymi, czerwonymi oczami, swędzeniem, mogą być wywołane właśnie przez używanie kosmetyków. Zawierają one ogromną ilość substancji potencjalnie uczulających, niekiedy nawet nie brakuje w nich metali ciężkich. Reakcja alergiczna może wynikać również dlatego, że kosmetyki wysuszają skórę, podobnie jak większość kremów, które zaleca się stosować pod makijaż. Sucha skóra powoduje łuszczenie się i swędzenie. Sytuację pogarsza również odruch drapania suchych miejsc. Na paznokciach i palcach znajduje się ogromna ilość bakterii zaostrzających stan zapalny i przyczyniających się do powstawania trądziku. Zatem jeśli chcemy poprawić stan naszej cery, zrezygnujmy z makijażu chociaż raz na jakiś czas i nawilżajmy ją.

Poprzedni

Co jeść na dobry sen?

Jaki ruch zapewnić dziecku?

Następny

Dodaj komentarz