Jak zwiększyć efektywność treningu

, Tagi , , ,

Każdy chciałby, aby trening przynosił jak największe korzyści już od pierwszych dni. Niestety, aby tak było potrzeba cierpliwości i kilku bardzo ważnych kroków, będących sporym ułatwieniem na drodze do sukcesu.

Zadbaj o mięśnie

Nie ma dobrego treningu bez odpowiedniego traktowania mięśni. Bardzo ważna jest rozgrzewka, która nie tylko je przygotowuje do wysiłku, jak również dostarcza im większej ilości tlenu, przez co będą mniej bolały, nawet po intensywnym treningu. Rozgrzewka powoduje, że mięśnie są bardziej kompatybilne z rodzajem treningu. Spala również glukozę, dopiero po kilkunastu minutach ćwiczeń organizm bierze się za spalanie tłuszczu. Znacznie lepsze dla mięśni są treningi krótsze, ale za to bardziej intensywne. Nie wolno zapominać o regeneracji. Co jakiś czas nawet najbardziej zapaleni sportowcy powinni zrobić sobie dzień lub dwa przerwy. Podczas tego czasu warto dobrze się wyspać, nadrobić zaległości w lekturze książek. Jeśli nie da się wytrzymać bez sportu, lepiej spróbować czegoś łagodniejszego, pływania lub jogi. Sportowcy mogą korzystać również na przykład z kabiny deprywacji sensorycznej, czy z innych usług spa.

Psychika najistotniejsza

Choć to ciało wykonuje ćwiczenia, to w sporcie najważniejsza jest psychika. Począwszy od motywacji, poprzez odpowiednie nastawienie, skończywszy na wytrzymałości. Tylko stosowanie odpowiednich zabiegów motywacyjnych jest w stanie zapewnić odpowiedni rezultat. Pierwsze o czym trzeba pamiętać, to nie traktowanie treningu jako przykrego obowiązku, ale jako zabawy. Dobrze jest tak urozmaicać ruch, by było to zawsze jakieś nowe doświadczenie. Warto ćwiczyć z przyjaciółmi, którzy zawsze potrafią nas rozśmieszyć. Istotna jest również motywacja i wyznaczanie sobie coraz to nowszych celów. Każdy nowy trening powinien być jakimś wyzwaniem. Wielkim błędem jest obsesyjne skupianie się na efektach. Lepiej skupić się na tym, by ciekawie i aktywnie spędzić czas, a efekty przyjdą same. Pewnego dnia po prostu nas zaskoczą.

Poprzedni

Błędy popełniane podczas zdrowego odżywiania

Sposoby na poprawienie pamięci

Następny

Dodaj komentarz