Korzyści z konopi

, Tagi , ,

Konopie włókniste to jedne z najzdrowszych roślin świata, o bardzo wielu zastosowaniach. Niestety wokół konopi narosło wielu mitów, uprzedzeń, a także po prostu jest ona niedoceniana. Tymczasem jej zastosowanie jest bardzo szerokie, a sama roślina jest bardzo pożyteczna.

Nasiona konopi

Elementem rośliny o największej wartości odżywczej są jej nasiona, z których wytłaczany jest również równie pożyteczny olej. Nasiona są bogate w kwasy nienasycone w omega 3 i 6, znajdziemy tu również pełnowartościowy błonnik i białko. Znajdują się tu witaminy rozpuszczalne w tłuszczach, takie jak A, E, oraz witamina C i kompleks witamin z grupy B. Pożytecznymi minerałami zamkniętymi w nasionach konopnych są fosfor, wapń, magnez, żelazo, miedź, mangan, sód. Taka mieszanka pożytecznych składników doskonale odżywia mózg, poprawia nastrój, a także poprawia wygląd skóry oraz włosów. Leczy zaburzenia hormonalne, pomaga uporać się z trądzikiem.

Zastosowanie białka konopnego

Odkryto również bardzo pożyteczne zastosowanie białka z konopi. Jest to białko pełnowartościowe, ponadto zawiera wiele pożytecznych aminokwasów, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Z powodzeniem może zastąpić mięso, na przykład w przypadku wegetarian, wegan. Odkryto również, że białko to ma wspaniałe właściwości jeśli chodzi o rozwój sportowców. W przeciwieństwie do białka zwierzęcego jest lekkostrawne, przez co nie obciąża, a znakomicie odżywia. Białko jest przeznaczone dla osób, które chcą schudnąć. Do tej pory najczęściej stosowanym białkiem roślinnym do tego celu było białko z soi. Ta jednak jest najczęściej modyfikowana genetycznie.

Susz z konopi

Konopie włókniste znane są ze swojego kojącego wpływu na układ nerwowy. W chwilach napięcia, stresu i nadmiernego niepokoju możemy pić zaparzony susz konopny, który ukoi zszargane nerwy oraz pozwoli spokojnie zasnąć. Pomaga również w przypadku powracających, uporczywych myśli, wewnętrznego uczucia napięcia.

Poprzedni

Jak odróżnić napięciowy ból głowy od migreny?

Jak zjeść w fast foodzie

Następny

Dodaj komentarz