Jesteś na diecie keto? Nie jedz tych produktów!

Tagi , , , , ,

Dieta ketogeniczna to kontrowersyjna dieta polegająca na wprowadzeniu organizmu w stan ketozy. Ma on miejsce, gdy organizm zużywa tłuszcz zamiast węglowodanów. Spożywając dietę ubogą w węglowodany i bogatą w tłuszcze, możesz szybciej spalać tłuszcz. Dieta keto jest dość ścisła, z wyraźną listą pokarmów, które powinieneś jeść i innych, których powinieneś unikać. Ponieważ dieta eliminuje nawet naturalne węglowodany i cukry, wiele produktów spożywczych, które są zwykle uważane za zdrowe, jest zakazana. Oto kilka zaskakujących produktów, których nie można jeść na diecie ketogenicznej.

Dieta keto – warzywa korzeniowe

Podczas gdy warzywa są zwykle uważane za zdrowe, nie wszystkie są mile widziane na diecie keto. Warzywa korzeniowe są bogate w błonnik i inne węglowodany, co jest sprzeczne z główną zasadą keto. Możliwe jest jednak włączenie do diety małych porcji niektórych warzyw korzeniowych o niższej zawartości węglowodanów, takich jak marchew, cebula i buraki.

Rośliny strączkowe

Rośliny strączkowe, które obejmują wszelkiego rodzaju fasole, soczewicę, groszek cukrowy i ciecierzycę, są podstawą wielu zdrowych stylów odżywiania. Weganie i osoby jedzące produkty roślinne mogą sięgać po rośliny strączkowe jako alternatywne źródła białka. Jednak rośliny strączkowe nie są już tak kompatybilne z dietą ketogeniczną. Chociaż są bardzo zdrowe, są również bogate w węglowodany. Nawet korzyści płynące z wysokiej zawartości błonnika nie są wystarczające, aby zrównoważyć spożycie węglowodanów.

Oznacza to, że masło orzechowe jest również zakazane, ponieważ orzeszki ziemne są uważane za rośliny strączkowe.

Dieta keto – banany

Banany są świetne w przypadku regeneracji mięśni, zmniejszania wzdęć i rozstroju żołądka, ale znajdują się na liście pokarmów, których nie można jeść na diecie ketogenicznej. Z 25 gramami węglowodanów na 100 gramów w porcji, banany są bardzo bogate w węglowodany. Mimo że są to złożone węglowodany z dużą zawartością potasu, nie są dobrym rozwiązaniem, jeśli chcesz osiągnąć ketozę.

Orzechy nerkowca

Większość orzechów jest dozwolona na diecie keto, ponieważ są one bogate w naturalne tłuszcze i białka. Jednak niektóre orzechy mają zbyt dużo węglowodanów, aby wspierać ketozę. Orzechy nerkowca, kasztany i pistacje są uważane za zbyt bogate w węglowodany dla diety ketonowej.

Ziemniaki

Warzywa skrobiowe, takie jak ziemniaki, są zdecydowanie zakazane dla diety ketogenicznej — mają za dużo węglowodanów. Powinieneś ich całkowicie unikać. Inne podobne warzywa, których należy unikać, to kukurydza i bataty.

Dieta keto – winogrona

Winogrona nie są dozwolone na diecie keto. Nie tylko są szczególnie bogate w cukier, ale są to prawie same węglowodany. Nawet mała kiść winogron może spowolnić lub nawet zatrzymać ketozę. Niestety, zakaz winogron oznacza również, że na diecie keto nie można spożywać zbyt dużej ilości wina.

Batoniki proteinowe

Istnieją batoniki energetyczne, które świetnie nadają się na diecie keto, ale nie wszystkie batony są sobie równe. Wiele z nich jest wysoko przetworzonych i wypełnionych olejami roślinnymi, sztucznymi słodzikami i dodatkami, które mogą zepsuć stan ketogeniczny. Ogólnie rzecz biorąc, należy unikać pakowanych przekąsek, chyba że są one wyraźnie oznaczone jako keto. Prawdopodobnie powinieneś sprawdzić listę składników na wszelki wypadek.

Czerwone jabłka

Istnieje wiele owoców, które są zakazane na diecie keto ze względu na zawartość cukru i węglowodanów. Czerwone jabłka wyróżniają się dużą zawartością cukru. Jeśli naprawdę masz ochotę na jabłko, lepiej zjedz to zielone, które ma mniej cukru. Powinieneś także ograniczyć liczbę jagód i owoców cytrusowych.

Owoce tropikalne

Prawdopodobnie nie jest niespodzianką, że wiele owoców tropikalnych nie jest dozwolonych na diecie ketonowej — w końcu są super słodkie. Każdy, kto przestrzega diety keto, powinien pożegnać się z owocami takimi jak mango, papaje, banany i ananasy.

Dieta keto – daktyle

Daktyle są często częścią zdrowej diety, ponieważ stanowią słodką przekąskę, która jest również pełna błonnika i witamin. Ale są trochę zbyt słodkie, aby były przyjazne dla keto. Są bogate w cukier i należy ich unikać, jeśli stosujesz dietę ketonową.

Koktajle

Jeśli masz unikać większości owoców na diecie ketogenicznej, na pewno nie będziesz zdziwiony, że koktajle owocowe również nie są dozwolone. Smoothie mogą być pełne cukru, a nawet sztucznych składników. Żaden koktajl, który kupujesz w sklepie, raczej nie będzie przyjazny dla diety keto. Jeśli chcesz zrobić smoothie w domu, użyj jogurtu greckiego lub awokado jako bazy i unikaj dodawania zbyt dużej ilości owoców.

Poprzedni

Porady jak prowadzić dziennik odżywiania

Suplementy diety. Czy warto je stosować?

Następny

Dodaj komentarz