Dlaczego niskokaloryczna dieta nie działa?

, , , Tagi , ,

Drastyczne diety to najszybszy sposób na schudnięcie – tak myśli wiele kobiet. Ale wcale nie musi to być prawdą!

Dieta tysiąc kalorii nie działa

Schemat jest podobny. W nadziei na szybki efekt na przykład przed ważnym wydarzeniem, wyrzucamy z diety najpierw najbardziej tuczące, a potem coraz to inne jej składniki, aby za żadne skarby nie przekroczyć magicznego tysiąca kalorii. Ale tutaj przychodzi rozczarowanie, gdyż waga stoi w miejscu, tak jak stała. Powodem takiej sytuacji są naturalne procesy obronne organizmu. W ciele znajduje się zawsze zapas tkanki tłuszczowej, czyli koło ratunkowe w sytuacji nieprzewidzianej głodówki. Nawet jeśli podejmowana jest świadomie, dla organizmu nie ma różnicy. Zanim jednak sięgnie do cennych rezerw spowoni metabolizm, by spalanie nie następowało tak prędko. Innym sposobem jest po prostu głód każący jeść byle co, byle tylko jak najszybciej. Metabolizm zatrzymuje się, a dodatkowo najczęściej dostarczanych jest więcej kalorii niż zwykle. Nic dziwnego, że dieta nie działa, a nawet powoduje tycie!

 Malo Kalorii
Diet Vernier Sandwich Calorie, stevepb at pixabay.com

Co zrobić, aby trwale schudnąć

Pytanie to stawia sobie wiele osób, ale mimo że tak naprawdę wiedzą co zrobić, i tak postępują często źle, przy okazji rujnując sobie zdrowie, myśląc, że to przyśpieszy schudnięcie. Niestety efekt nigdy nie jest zadowalający. Aby trwale schudnąć trzeba stosować odpowiednią dietę i uprawiać sport. Nie musi to być ani restrykcyjna dieta ani sport wyczynowy, wystarczy, że jest regularny. W razie wątpliwości warto skorzystać z pomocy dietetyka. Aby mieć pewność, że ćwiczenia są wykonywane poprawnie warto udać się do klubu fitness na specjalne zajęcia. Warto pamiętać, że większość diet proponowanych przez internet jest niezdrowych i powinny być stosowane tylko przez jakiś czas. Dłuższe ich przeprowadzanie doprowadza do utraty zdrowia, często trwałego i nieodwracalnego. Schudnięcie powinno opierać się przede wszystkim na rozsądku i współpracy ze specjalistami.

Poprzedni

Ochota na słodkości w czasie diety – dlaczego tak jest?

Sen pomaga schudnąć

Następny

1 komentarz do wpisu “Dlaczego niskokaloryczna dieta nie działa?”

  1. Rozwazajac przejscie na restrykcyjna diete lub glodowke, wez pod uwage wszystkie plusy i minusy. Warto pamietac, ze choc odmienny sposob odzywiania moze wplynac na poprawe zdrowia i samopoczucia, nie jest on magicznym srodkiem uzdrawiajacym. Diety i glodowki sa przeznaczone wylacznie dla osob calkowicie zdrowych. W przypadku wiekszosci chorob przewleklych restrykcyjna dieta jest wykluczona, a kazda zmiana sposobu odzywiania sie musi byc skonsultowana z lekarzem.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz