Sen pomaga schudnąć

, , , Tagi , , , ,

Aby efektywnie i co najważniejsze trwale zrzucić wagę, konieczne jest przeorganizowanie całego swojego życia. Nie da się oddzielić odchudzania od reszty czynności życiowych i jest to dobra wiadomość, ponieważ organizując odpowiednio podstawowe czynności, takie jak sen, chudniemy.

Dobry sen pomaga w odchudzaniu

Badania wykazały, że aby schudnąć należy spać około ośmiu godzin w sposób niezakłócony. Badania wykonane zostały na parach bliźniąt jednojajowych. Okazało się, że u tych, które spały więcej geny odpowiedzialne za wzrost BMI były uśpione. Sen pomaga zwalczyć otyłość również poprzez regulację metabolizmu. W czasie snu organizm intensywnie oczyszcza się z nagromadzonych toksyn, co także wpływa na wygląd sylwetki. Dobry sen jest również związany z mniej stresującym życiem. Stres u wielu osób wywołuje choroby psychiczne na tle jedzenia, oraz wielorakie zaburzenia na tym samym tle, w tym nadmierne najadanie się, nocne podjadanie. Zdrowy spokojny sen sprawia, że ludzie nie jedzą kolacji ani nie objadają się na noc oraz mają uregulowany apetyt.

Co zrobić by sen był dobry

Istnieje wiele sposobów na dobry sen, jakie są w stanie również jednocześnie wpłynąć jeszcze bardziej pozytywnie na odchudzanie. Dla dobrego snu idealny jest nawet umiarkowany wysiłek fizyczny. Ważne jest zapewnienie sobie komfortowych warunków w pomieszczeniu do spania. Dobrze, jeśli jest to wyłącznie sypialnia, gdzie nie odbywają się żadne inne czynności. Łóżko powinno być wyposażone w średnio twardy materac. Należy zawsze spać przy zgaszonym świetle, a przed snem zrezygnować z przeglądania internetu na telefonie lub laptopie w ciemności. Pokój musi być dobrze wywietrzony. Aby dobrze spać można otaczać się zielenią, ale w sypialni nie powinno stać zbyt wiele kwiatów, które zabierają tlen nocą. Lepiej zainwestować w zielone ściany i wystrój w podobnym kolorze, a w oranżerii lub lesie przebywać jak najczęściej w ciągu dnia. Na noc nie wolno się najadać, lepiej zrezygnować z kolacji lub w przypadku silnego odczucia głodu zjeść lekkostrawną.

Poprzedni

Dlaczego niskokaloryczna dieta nie działa?

Czy zwykłe chodzenie odchudza?

Następny

Dodaj komentarz