Genodieta – dowiedz się jaki masz profil DNA

Tagi , , , , , , , , , , ,

Nie sposób wymienić wszystkich diet, o jakich przynajmniej od wielu lat słyszymy, są ich setki a każda jest nie tylko wspaniała, ale i cudowna. Tylko duża większość z nich nie ma za sobą zaplecza naukowego, nie jest poparta specjalistycznymi badaniami i przykładami ludzi którzy rzeczywiście schudli.

Co to jest genodieta?

Zupełnie inaczej rysuje się zagadnienie odżywiania w przypadku nowo powstałej, stosunkowo mało znanej, jednak budzącej duże zainteresowanie diety. Jest nią mianowicie genodieta polegająca na stworzeniu jadłospisu dla danej, konkretnej osoby w oparciu o jej profil genetyczny. Jeżeli znamy możliwość zachorowania na poszczególne choroby zależne od sposobu odżywiania się, genodieta pozwoli nam na takie wypracowanie nawyków żywieniowych, które zminimalizują ryzyko zapadnięcia na daną chorobę.

Genodieta – testy

Za pomocą testów DNA (dokładniej wymaz z policzka ) istnieje możliwość zbadania, w jaki sposób organizm danej osoby reaguje na konkretne składniki pokarmowe. Jest to niezwykle ważne, ponieważ można już nawet w przypadku małych dzieci wykazać nadwrażliwość na pokarm i uchronić je przed jego działaniem.

Jeżeli bowiem organizm nie toleruje na przykład glukozy i nie jesteśmy tego świadomi, nie możemy uchronić ani dziecka, ani siebie przed nadwagą lub otyłością. Bardzo prostym sposobem pomocy w takim przypadku – po przeprowadzeniu testów – jest wyłączenie z diety nietolerowanych, szkodliwych składników. Genodieta jest bardzo skuteczna zarówno w działaniach zmierzających do utraty kilogramów, jak i w zabiegach związanych z pragnieniem przybrania na wadze lub zwiększenia masy mięśniowej.

Genodieta – cena

Przeglądając ofertę poradni stosujących genodietę natknęliśmy się na różne diety, generalnie należy założyć widełki cenowe od 1.000 zł do 2.000 zł Wiele zależy czy po badania dostaniemy gotowy jadłospis, opiekę trenera bądź katering na dany okres.

Genodieta zanim urodzisz lub zaplanujesz dziecko!

Nawet 6 miesięcy przed poczęciem dziecka możecie przy pomocy diety dopasowanej do kodu genetycznego mieć wpływ na rozwój i zdrowie Waszego dziecka! Jeśli dobrze dobierzecie dietę to możecie uchronić dziecko przed bardzo wieloma chorobami XXI wieku czyli np. cukrzycą, otyłością lub alergią… więc naprawdę warto taka badania DNA wykonać…

Genodieta – opinie

Zdecydowana większość światowej sławy naukowców uważa, że genodieta jest rewolucyjną, odkrywczą, innowacyjną metodą wspierającą odchudzanie. Dowodzą tego przeprowadzane w Wielkiej Brytanii i w Kalifornii badania. Przedmiotem tych badań są nie tylko pokarmy, ale także ćwiczenia, jakie dana osoba powinna wykonywać w celu przeprowadzenia skutecznego odchudzania. Rezultaty są imponujące.
Każdy z nas ma swój profil genetyczny. Po zbadaniu go swoją dietę może opierać na realnych przesłankach – bez teoretyzowania.

Jeśli doceniasz pracę którą wkładam w napisanie tego artykułu i uważasz, że to co robię ma sens i myślisz, że więcej czytelników powinno zobaczyć ten artykuł to nieskrępowanie proszę Ciebie o pomoc ,czyli: udostępnienie tego artykułu na FB, G+ lub Twiterze 🙂 lub napisanie komentarza pod artykułem 🙂 z góry dziękuję!

Poprzedni

Czym jest smoothie i dlaczego warto włączyć go do diety

Joga na odchudzanie

Następny

Dodaj komentarz