Poolates czyli pilates w wodzie

Tagi , , , , , ,

Stajemy się coraz bardziej świadomi tego, co jeść i jakie sporty uprawiać, by jak najdłużej cieszyć się dobrym zdrowiem. Nic więc dziwnego, że również do Polski dotarła moda na poolates. Który zapoczątkowany w Stanach Zjednoczonych, zyskuje sobie coraz większe grono zwolenników w Europie.

Co to jest poolates?

To zestaw ćwiczeń podobnych do tych, które wykonuje się w pilatesie. Z tą jednak różnicą, że ćwiczenia wykonywane są w wodzie. Podczas zajęć wykonuje się serię ćwiczeń, która obejmuje między innymi przysiady, podskoki oraz wymachy. Możliwe jest wprowadzanie różnych form ruchu, warto jednak robić to pod okiem instruktora. Do ćwiczeń można wykorzystać również różnego typu obciążniki – z pewnością będzie to urozmaicało aktywność fizyczną.

Dlaczego pilates w wodzie jest tak bardzo skuteczny?

Nie bez znaczenia jest tutaj fakt, że ćwiczenia wykonywane są w wodzie. Stawia ona 12-krotnie większy opór niż powietrze, stąd też, aby ten opór przezwyciężyć, w ćwiczenia trzeba zaangażować więcej siły. Z drugiej jednak strony właściwością wody jest siła wyporu, dzięki czemu łatwiej jest wykonywać ćwiczenia. Godzina ćwiczeń w wodzie pozwala na spalenie nawet do 500 kcal.
Warto wspomnieć również o tym, że dzięki regularnym ćwiczeniom w wodzie, wzmocnieniu ulegnie kręgosłup oraz mięśnie kończyn. To również bardzo dobry sposób na to, by pozbyć się nieco zbyt wystającego brzuszka. Oprócz wzmocnienia kręgosłupa, można liczyć również na zwiększenie elastyczności ciała – wszystko to za sprawą ćwiczeń, które zapewniają płynniejsze ruchy stawów.

Kto powinien uprawiać pilates w wodzie?

Ta forma aktywności fizycznej szczególnie polecana dla osób. Które zmagają się z otyłością, lub chcą na nowo rozpocząć przygodę ze sportem po kontuzji. Ćwiczenia te pomogą rozluźnić zastane lub bardzo zmęczone mięśnie, stąd też polecane są również osobom cierpiącym na osteoporozę. Z uwagi na to, że są o wiele bezpieczniejsze niż klasyczne ćwiczenia. A ryzyko przeciążenia jest mniejsze, poolates mogą stosować również kobiety ciężarne.

Poprzedni

Nowa sylwetka na wiosnę

Tai-Chi na odchudzanie!

Następny

Dodaj komentarz