Czy cellulitu można się trwale pozbyć?

, , Tagi , , , , ,

Cellulit ma większość kobiet w coraz młodszym wieku. W internecie prezentuje się wiele sposobów na pozbycie się tego problemu. Jednak okazuje się, że cellulit ma tylko imion, ile jest kobiet.

Naukowe przyczyny powstawania skórki pomarańczowej

Cellulit powstaje niezależnie od wagi lub wieku kobiety. Mają go nawet bardzo młode i całkiem szczupłe dziewczyny. Dlatego jest to tak wielki temat tabu. Niektóre kobiety przyzwyczaiły się już do swojej skórki pomarańczowej i nie chcą jej zmieniać. Rośnie coraz większe grono osób, które uważa, że jest to niemożliwie. Można jedynie zmniejszyć skórkę pomarańczową, ale nigdy nie usunie jej się całkowicie. Ta prawda jest tylko częściowa. Cellulit to tłuszcz w tkance podskórnej powstający z powodu zaburzeń mikrokrążenia krwi w obszarze pośladków oraz ud. Do tego dochodzą rodzące się zwłóknienia w obrębie tkanki tłuszczowej, czyli charakterystyczne dołki. Co gorsza z czasem sytuacja staje się coraz gorsza. W pierwszej fazie zmiany są widoczne tylko przy ściskaniu skóry. W drugiej, w pozycji stojącej. W trzeciej przy napięciu mięści. Czwarta faza dotyczy momentu, w którym w żaden sposób i w żaden pozycji nie można ukryć zmian.

Pixabay at Pexels

Dobierz kaliber do gabarytu – czyli jak skutecznie pozbyć się cellulitu

A więc czy można usunąć cellulit? Odpowiedź brzmi – tak. W każdej fazie możliwie jest zminimalizowanie cellulitu, ale w zależności od jego postępu nie zawsze możliwie jest całkowite go usunięcie. Ale nie w każdej fazie i nie u każdej kobiety. Od samych kobiet zależy czy chcą, by ich cellulit zniknął całkowicie, czy wolą dopuścić do tego, że będą musiały z nim żyć. Ważne by działać w porę. Zauważanie już drobnych zmian powinno być sygnałem do rozpoczęcia działań prewencyjnych, oznacza bowiem, że coś idzie nie tak. Nagromadzenie toksyn w organizmie zaczyna przekraczać bezpieczny poziom. Aby całkowicie wyeliminować problem i nie dopuścić do pogorszenia sytuacji ważne jest wprowadzenie w swoim życiu kilku złotych zasad. Przede wszystkim zmiana żywienia, większa aktywność fizyczna. Zaleca się również rezygnację z chodzenia na wysokich obcasach oraz w obcisłych ubraniach.

Poprzedni

Domowe peklowanie mięsa

Kto kwalifikuje się do operacji zmniejszenia żołądka?

Następny

Dodaj komentarz