Działanie herbaty z pokrzywy

, Tagi , , , , , , ,

Pokrzywa nie cieszy się najlepszą sławą, jest traktowana jako chwast, ponadto nieopatrzne wejście w pokrzywy powoduje powstanie bolesnych i swędzących bąbli. Jednak jeśli ominąć te wady, to zioło to jest jednym z tych, które mają największą wartość leczniczą wśród polskich roślin.

Witamina na skórę i nie tylko

Zioło to wystarczy zbierać rękawiczkach lub kupować w papierowych torebeczkach, aby uniknąć poparzenia. Zawiera zestaw witamin z grupy B, witaminę A, C, oraz witaminę K. Ze względu na tę zawartość witamin herbatka z pokrzywy doskonale wpływa na stan skóry. Odżywia ją oraz wpływa na ukrwienie. Ponadto w pokrzywie zawarty jest krzem, który pomaga poprawić stan skóry, włosów i paznokci, wzmacniając je. Pokrzywa jest zatem wspaniałym środkiem poprawiającym urodę, ale również wpływa na psychikę i układ nerwowy również ze względu na zawartość witamin z grupy B. Niezastąpiona jest jesienią i zimą w postaci suszu. Z pokrzywy możemy również wykonać naturalny tonik na skórę, który doskonale oczyszcza pory i czyni cerę bardziej gładką oraz jaśniejszą. Pomaga to także pozbyć się problemów z nadmiernie przetłuszczającą się cerą. Pokrzywa nadaje się do pielęgnacji cery tłustej i mieszanej.

Zioło dla cukrzyków

Po pokrzywę powinni sięgać wszyscy ci, którzy mają problemy z metabolizmem, chcą zbić wysoki cukier, mają problemy z nerkami. Wszystko dlatego, że ma działanie oczyszczające z toksyn, które są usuwane wraz z moczem. Pokrzywa ma działanie moczopędne, przez co oczyszcza nerki i drogi moczowe z bakterii a także z piasku czy niewielkich kamieni, zanim zmienią się one w poważniejszy problem. Wysoki poziom wody w organizmie zdarza się również kobietom w drugiej połowie cyklu miesiączkowego. Powoduje nabrzmiałe, bolesne piersi, woda gromadzi się również w brzuchu i w nogach. Ulgę przynieść może właśnie herbata z pokrzywy, która pozwala usunąć część nagromadzonej w tkankach wody. To takie zioło polecane kobietom po porodzie, w celu uzupełnienia witamin oraz również pozbycia się nadmiaru wody nagromadzonej przez czas ciąży.

Poprzedni

Produkty zawierające laktozę

Grzybica układu pormowego

Następny

Dodaj komentarz