Zalety ćwiczenia w domu

Tagi , , , , , ,

Należysz do grona osób, które za trening uważają tylko aktywność fizyczną, która wykonywana jest na specjalnym sprzęcie znajdującym się w siłowni? Jednocześnie jesteś mistrzem wymyślania kolejnych wymówek dlaczego tym razem nie możesz wybrać się na wspomnianą już siłownię? Z taką motywacją nie zgubisz zbędnych kilogramów.
Oto kilka powodów, dla których warto jest ćwiczyć w domu.

Ćwiczenie w domu jest bezpłatne – z pewnością potrafisz docenić tą zaletę, zwłaszcza wtedy, gdy zdarzyło Ci się kupić kilka karnetów na siłownię i nie wykorzystać ich? Choć dla niektórych opłata za karnet jest motywacją do ćwiczeń, dla większości osób stanowi ona jednak wyrzut sumienia – to jakby wyrzucić pieniądze w błoto.

Czy nie lepiej regularnie ćwiczyć w domu a zaoszczędzone na karnetach pieniądze wydać na sukienkę, która już za kilka miesięcy podkreśli nową, wspaniałą figurę?

Ćwicząc w domu, sama możesz zdecydować o której rozpoczniesz i zakończysz ćwiczenia. Co ważne, ćwiczysz w swoim własnym rytmie. Nie musisz też martwić się tym, że Twoje ciało nie wygląda doskonale – z pewnością będzie tak wyglądać, jednak zanim to nastąpi konieczne będzie regularne ćwiczenie. Nie tracisz także cennego czasu na dojazdy i na powrót do domu a wszyscy wiemy jak uciążliwe są korki w centrum miasta!

No i jeszcze kilka argumentów za treningami w domu:

  • brzydka pogoda lub mróz zniechęcają do wychodzenia z domu
  • skrępowanie obecnością nieznanych osób na siłowni
  • możesz sapać, dmuchać, dyszeć, gwizdać bez konsekwencji 🙂
  • wychodząc na siłownię trzeba zadbać o włosy, makijaż itp ( w domu sama sobie szefem )
  • ćwiczenie na spoconej ławeczce bądź macie zaraz „po kimś” ?!
  • nie musisz czekać w kolejce na przyrząd do ćwiczeń
  • włącz tylko swoją ulubioną muzykę przy której super Ci się ćwiczy! (obsługa siłowni nie będzie spełniać Twoich próśb )
Marta Wave at Pexels

Jeżeli masz problem z ułożeniem planu treningowego możesz skorzystać z zasobów internetu – YouTube wręcz pęka w szwach od dużej ilości ćwiczeń instruktażowych. Dzięki temu możesz trenować ze swoim ulubionym trenerem i niemalże w nieskończoność zmieniać konfiguracje ćwiczeń.

Domowe ćwiczenie możesz wykonywać przy akompaniamencie muzyki, której lubisz słuchać. Koniec końców jesteś we własnym domu, nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś podczas ćwiczeń słuchała takiej muzyki, przy której ćwiczy Ci się najlepiej.

Ćwiczenia odchudzające sprawdzą się wtedy, gdy będziesz je wykonywać systematycznie. Może warto więc zachęcić do ćwiczeń pozostałych domowników lub przyjaciela? Dzięki temu nie tylko zyskasz dodatkową motywację, ale też będziesz miała okazję spędzić czas z najbliższymi. Co więcej czas ten może okazać się wspaniałą zabawą! Więc jak? Chyba już przekonałaś się do tego, aby ćwiczyć w domu?!

Mamy jedną bardzo ważną uwagę: aby Twoje ćwiczenie nie wyglądało tak jak na poniższym wideo !
https://www.youtube.com/watch?v=bafkFhkMTbM

Poprzedni

Cardio funk – skuteczny w spalaniu tłuszczu!

Nowoczesne rozwiązania technologiczne w naczyniach do gotowania

Następny

1 komentarz do wpisu “Zalety ćwiczenia w domu”

Dodaj komentarz