Jesteś starszy… jesteś do niczego?

, Tagi , , , ,

Współczesna kultura nie jest łaskawa dla starszych ludzi. A za takich uważa się już ludzi, którzy ukończyli czterdziesty rok życia. Wielu z nich czuje się odsuniętych na boczny plan. Czy słusznie, czy tak powinno być?

Lepiej zostań w domu

We wszystkich reklamach, magazynach o zdrowiu oraz na stronach internetowych widać młodych, szczęśliwych ludzi. Jakby dobre samopoczucie było zarezerowane tylko dla nich. Tymczasem istnieje przecież rzesza ludzi w średnim i starszym wieku, którzy wcale nie chcą przejść na emeryturę i zaszyć się w kapciach przed telewizorem. Czują się na tyle sprawni, że chcieliby uczestniczyć w normalnym życiu. Widzą jednak, że siłownie, kluby fitness są zarezerwowane dla młodych i sprawnych, lub uważają, że tak jest. Wobec tego wstydzą się tam chodzić. Istnieją też ludzie, którzy chcieliby poprawić swoje zdrowie, ale uważają, że po pięćdziesiątce to normalne, że pojawiają się choroby, tu strzyka a tam boli. Czy to normalne, czy tak powinno być? Nie!

Nie odsuwaj się

Pamiętaj, że walczysz o swoje zdrowie. Aktywność fizyczna, zdrowy tryb życia to nie tylko sposób na wydłużenie własnego życia, dobre samopoczucie, ale również odciążenie najbliższych. Nikt nie chce przecież stać się ciężarem dla nikogo. Dlatego starsi ludzie nie powinni obawiać się ćwiczeń, nawet w klubach i siłowniach. Te coraz częściej zaczynają być otwarte dla osób, które nie są wcale piękne, szczupłe i młode. Tworzone są specjalne projekty, mające na celu pobudzenie ludzi w średnim i starszym wieku. Wybranie się na taki program to świetny sposób na spotkanie aktywnych ludzi po pięćdziesiątce, zawarcie nowych przyjaźni. To też spotkanie z profesjonalnymi trenerami, którzy są w stanie dobrać odpowiedni program ćwiczeń dla osób z poszczególnymi schorzeniami. Dlatego nawet jeśli dokucza serce, albo cukrzyca, nie należy odsuwać się od życia. Najważniejsze to samemu zrozumieć, że wiek nie jest powodem do dyskryminacji.

Poprzedni

Potrzebujesz oleju

Przebieg wizyty u dietetyka

Następny

Dodaj komentarz