Czy ćwiczenia na brzuch są skuteczne?

, , , Tagi , , , ,

Kobiety często mają kompleksy na punkcie jakiejś specyficznej części ciała. Na przykład brzucha, pośladków, ud. Chcą za wszelką cenę temu zapobiec i dlatego ćwiczą tylko daną część ciała.

Czy ćwiczenie tylko jednej części ciała pomoże?

Trening polegający na ćwiczeniu wyłącznie brzucha, nóg lub pośladków z reguły nie daje żadnych, lub niewielkie rezultaty. Owszem istnieją spersonalizowane ćwiczenia na określone części ciała, ale powinny być wykonywane oprócz innych ćwiczeń, a nie zamiast. Mięśnie są ze sobą ściśle połączone, a grupy mięśniowe płynnie przechodzą jedne w drugie. Ponadto posiadają warstwy, a pojedyncze, monotematyczne ćwiczenia nie poruszają głębokich warstw, dlatego efekt ćwiczeń jest zupełnie niewidoczny. Dlatego tylko całościowy i dobrze dobrany trening jest w stanie znacząco poprawić miejsce, na którym szczególnie nam zależy. Oczywiście ćwicząc całe ciało warto przy okazji zwrócić uwagę na newralgiczne rejony, aby wspomóc proces rzeźbienia mięśni. Wówczas trening pozwala schudnąć i wyprofilować całe ciało, efekty zaczynają być widoczne. W wielu przypadkach okazuje się to jednak nawet wcale niekonieczne. Wystarczy odpowiedni trening ogólnorozwojowy, wykonywany poprawnie.

Jak wykonywać trening ogólny

Trening ogólnorozwojowy angażuje wszystkie grupy mięśni, począwszy od górnej części ciała (klatka piersiowa, plecy, barki, triceps, biceps, brzuch, łydki, nogi). Ćwiczenia powinny być wykonywane w seriach. Dla początkujących odpowiednie są jedna, dwie serie. Przed treningiem nie wolno zapominać o krótkiej rozgrzewce, podobnie jak o rozciąganiu po zakończeniu. Dobrze jest ćwiczenia wykonywać początkowo pod okiem doświadczonego trenera. Oprócz tego ważne jest zadbanie o własne bezpieczeństwo – ćwiczenia muszą być poprawne, ale także otoczenie odpowiednio przygotowane (odpowiedni strój, obuwie antypoślizgowe, mata antypoślizgowa). W telewizji, w internecie oraz w książkach prezentowane są różne ćwiczenia i treningi, dlatego łatwo o zawrót głowy. Jednak należy pamiętać, że najprostsze i tradycyjne rozwiązania są zwykle najlepsze.

Poprzedni

Jak dbać o skórę latem?

Tabela dodatków do żywności

Następny

Dodaj komentarz