Dieta ułożona na miarę potrzeb

, Tagi , , , , , , ,

Zdrowa i zadbana sylwetka staje się wizytówką współczesnego człowieka – wyrazem jego troski o ciało oraz kondycję, a także efektem sięgania po produkty, które wspomagają funkcjonowanie organizmu. Dlatego właśnie powodzeniem cieszą się książki i blogi o zdrowym odżywianiu, chętnie sięgamy po usług trenerów personalnych i wybieramy ulubione aktywności. W efekcie chcemy lepiej wyglądać, lepiej się czuć i dłużej żyć.

  1. Jaka dieta to dobra dieta?
  2. Moda na dietę

Jaka dieta to dobra dieta?

Nasz tryb życia oraz produkty przetworzone, jakimi jesteśmy zasypywani, niewątpliwie nie sprzyjają zdrowiu. Dlatego właśnie, by zadbać o siebie trzeba czasem z czegoś zrezygnować, zmienić nawyki, przesiąść się z samochodu na rower, zamiast wieczoru na kanapie wybrać siłownię, a zamiast pizzy czy ciastka warzywa. Oczywiście ile osób – tyle przypadków. Ułożenie dobrego programu żywieniowego i treningowego nie polega na wpisaniu się w szablon, bo coś, co zadziała u jednej osoby, innej może zaszkodzić. Dlatego właśnie powodzeniem cieszą się indywidualne plany dietetyczne dla każdego, które uwzględniają nasz wiek, stan zdrowia, metabolizm, przyjmowane leki czy chociażby rodzaj i ilość aktywności – czyli w dużym skrócie potrzeby energetyczne. Dobry plan układany przez specjalistów https://potreningu.pl/plan z pewnością będzie doskonale dopasowany do naszych potrzeb i będzie uwzględniał zakładane cele – czyli na przykład redukcję masy czy też poprawę kondycji. Co istotne, w przeciwieństwie do gotowych szablonowych diet, ma szansę być skuteczny, o ile oczywiście będziemy się trzymać zaleceń.

Moda na dietę

Można założyć, że większość z nas jest cały czas na diecie. Szczególnie kobiety okresowo wpadają w pułapkę odchudzania się na wiosnę, na lato, na święta czy karnawał. Zazwyczaj z tych okazjonalnych zmian niewiele wynika, ponieważ nie są związane ze zmianą nawyków i bardzo szybko wraca się do ulubionych ciasteczek czy przekąsek. Dietetyka i zdrowe odżywianie stawiają nie tyle na szybkie pozbycie się zbędnych kilogramów, a raczej na pewną zmianę sposobu myślenia o jedzeniu. Wszak nie ma czegoś takiego jak szablon dobry dla każdego, a ograniczenia kaloryczne – być może przynoszą efekt, ale też rodzą poczucie wiecznego głodu, frustrację, a czasem także problemy ze zdrowiem, a nie to jest przecież celem. Po drugie, właśnie drastyczne jadłospisy czasem oparte na jednej grupie produktów spożywczych to pierwszy krok do efektu jojo. Być może zdrowa i skuteczna dieta to opcja przygotowywana przez specjalistów konkretnie dla nas, a nie dla koleżanki. Jakby była skrojona na miarę, co uwzględnia nawet to, że pewnych rzeczy po prostu nie lubimy, nawet jeśli są najzdrowsze i najbardziej pożywne.

Poprzedni

Keto wskazówki: Jak wytrwać na diecie ketogenicznej?

Wyciskarka do soku – musisz ją mieć!

Następny

Dodaj komentarz